יום אימוץ ראשון S.O.S. חיות אשקלון הצלחה מסחררת!
12 כלבים הובאו מההסגר העירוני. בסוף היום אף אחד מהם לא חזר לשם!

תמונות מיום האימוץ

ביום שלישי, 2.10.07 במהלך חול המועד סוכות, התקיים יום האימוץ הראשון של עמותת S.O.S. חיות אשקלון. 12 כלבים הוצאו מההסגר העירוני והוצעו לאימוץ. מתוכם 8 אומצו. השאר הלכו הביתה עם מתנדבים למשפחות אומנה. אף כלב לא חזר להסגר בסוף היום! חגי, פקח השירות הווטרינרי ראה שהוא חוזר עם רכב ריק ואמר : "תעשו עוד יום כזה, אביא לכם את כל הכלבייה!!"

רוב כלבי הכלבייה שהוצעו לאימוץ נלקחו מהכלבייה העירונית יום או יומיים קודם. הם נמסרו למשפחות אומנה שטיפלו בהם באהבה. ספרית כלבים הקדישה יומיים שלמים למקלחות וטיפולים לכלבים. היה מדהים לראות את ההבדל שחל בכלבים, תוך שעות ספורות של חום, אהבה וטיפול. רוב הכלבים אומצו. בסוף היום, הכלבים שלא אומצו, הלכו הביתה עם מתנדבים לאומנה. העמותה ממשיכה לחפש להם בתים קבועים.

עשרות מתנדבים עשרו בהרמת האירוע. היום מי שחלק פליירים במשך שעות לקראת היום. היה מי שעשו טלפונים לחפש משפחות אומנה. מתנדבים שעשו עבודות משרדיות. . תרומת אוכל לכלבים באומנה התקבלה מחנות "חי-לי" ואוכל באותו יום לכלבים רעבים תרומת "חילזון בטבע". באירוע עצמו נכחו עשרות מתנדבים שעזרו להכין את השטח, לשמור, לטפל בכלבים, לעזור לאנשים. במקום נכחו שני מאלפי כלבים שתרמו מזמנם ועזרו להסביר, לשכנע ולהרגיע מאמצים פוטנציאלים. אחד המאלפים נתן מופע קצר עם כלב יוצא יחידת העוקץ. הליצנית שרון מהופטרללה , הגיעה ונתנה מופע של שעה וחצי. היא ספרה על הכלבים ,עודדה ליטוף ועודדה אימוץ תוך כדי שמחה לילדים הרבים שנכחו במקום.

גם עיריית אשקלון עזרה מאד. העירייה סיפקה לנו רשת צל וגדרות ניידות לתיחום המקום. כמו כן, השירות הווטרינרית שלחה ווטרינר לחסן ולשבב את הכלבים ופקח שעזר בארגון המקום ובטיפול בכלבים. הפקח גם חזר לכלבייה העירונית והביא עוד כלבים, כאשר ראינו שאנשים אכן באים בהמוניהם ומאמצים. צוות הפארק הלאומי באשקלון גם היו מדהימים ועזרו המון.

היו הרבה סיפורים מרגשים מאד באותו יום.דוגמה אחת בלבד: בדרך יום האימוץ, שתי מתנדבות מצאו כלבה צעירה זרוקה בתחנת אוטובוס. הם אספו אותה והביאו אותה ליום האימוץ. ד"ר רם פורר, הווטרינר של העמותה , קבע שהיא זקוקה לטיפול רפואי ולכן לא ניתן להציע אותה לאימוץ. מתנדבת הקדישה לה את כל היום. היא אכלה ושתתה ונחה ושחקה עם המתנדבת. בסוף היום היא חזרה עם ד"ר פורר למרפאה וטופלה. היא "אושפזה" עד למציאת משפחת אומנה או קבועה.

העמותה מתכננת לעשות ימי אימוץ באופן קבוע, כנראה אחד לחודש. אנו קוראים לאנשים להתנדב להיות משפחות אומנה, לתרום ולעזור. אנו קוראים לאנשים לעקר ולסרס את כלביהם כדי למנוע ריבוי כלבים שמוצאים את מותם בהרדמה בהסגרים או ברעב , צמא והתעללות ברחובות. וכמובן, אנו קוראים לאנשים לבוא ולאמץ כלבים הביתה. מחקרים מראים שילדים שגדלים עם כלבים הם בריאים יותר בגופם ובנפשם. כנ"ל גם לגבי קשישים. בואו לאמץ!!

תודה לד"ר יואב צדוק על שיתוף הפעולה.
תודה לצוות הפארק הלאומי באשקלון, ובמיוחד למוריס, מנהל הפארק.
תודה לעיריית אשקלון, האגף לאיכות הסביבה, ובמיוחד לניסים סוויסה ראש האגף.
תודה לשירות הווטרינרי העירוני, במיוחד לד"ר גדי שרביט שנכח כל היום וחיסן ושיבב כלבים.
תודה לחגי הפקח שעזר לנו במהלך שלושה ימים עם כלבי הכלבייה וביום האימוץ, ושמח לחזור ללא כלבים לכלבייה.
תודה לכל המתנדבים שעזרו בהכנה ליום האימוץ ולמתנדבים בשטח.
תודה לכל משפחות האומנה שהחזיקו כלבים מהכלבייה העירונית.
תודה לב"ס נאות אשקלון על גיוס קערות לאוכל ומים לכלבים.
תודה לרם פורר, ווטרינר (יוהנסבורג 49, 08-6714343), שמסבסד עיקור/סירוס וחיסונים לכלבים המאומצים.
תודה מיוחדת לרונה, ספרית כלבים (052-4226772) שהקדישה יומיים לטיפול בכלבי הכלבייה ועזרה בהפנינג.
תודה לעוז כהן, מאלף כלבים (052-5857728) - שעשה את המופע עם כלבו ושעזר להסביר ולשכנע.
תודה לבקי ברמן,מאלפת כלבים (050-7739071) - שנכחה במהלך כל ההפנינג והסבירה,הרגיעה ושכנעה.
תודה לאילן מחנות "חי-לי" (קניון חוצות, 08-6755329) על תרומת מזון לכלבי הכלבייה בזמן שהייתם באומנה.
תודה לצופים, שבט נמרוד, ובמיוחד הרכז שלהם ,אביעד ולדמן, שהשאילו לנו ציוד ביום האירוע.
תודה לשרון הליצנית של "הופטרללה" (052-6700084), שהגיעה מרחוק בהתנדבות להפעיל את הילדים.
תודה לחנות חילזון בטבע (הסגר 4, אזור תעשיה גבעת ציון, 08-6753374) - שהקימו דוכן ביום האימוץ ותרמו אוכל באותו יום.

על העמותה
תרומות
ארועים
אימוץ
התנדבות
כתבות
קישורים
About us
יצירת קשר

050-8254227
Created using Steves Web templates