מה חשוב לדעת על גמילה מקנאביס

עם הלגליזציה של מריחואנה במדינות רבות, הרבה אנשים פונים לקנאביס כאפשרות טיפול. יחד עם זאת, ישנם גם לא מעט אנשים אשר עשויים לגלות סימני התמכרות לסמים קלים או קנאביס. הנה כל מה שחשוב לדעת על גמילה מקנאביס.

אמנם קנאביס נחשב סם קל, אבל חשוב לדעת שיש תסמיני גמילה הקשורים לשימוש בקנאביס ואלה יכולים לכלול דיכאון, חרדה, התקפי פאניקה ועצבנות, קושי בהירדמות בלילה ועוד. כמו כן, חשוב לציין כי ישנם סוגים של טיפולים כנגד התמכרות לקנאביס. כחלק מהטיפול בהתמכרות, גמילה מקנאביס עשויה לכלול גם טיפול במכוני גמילה.

מה לא אמרו לי על גמילה מקנאביס?

יותר מאשר בשנים עברו, כיום גמילה מקנאביס היא תוצאה נפוצה של השימוש ההולך וגובר של בני נוער ומבוגרים בסם המריחואנה. אמנם הגמילה יכולה להיות קשה ומתמשכת, אבל אנשים יכולים להימנע או להתמודד עם התמכרות לקנאביס על ידי נקיטת הצעדים הנכונים.

תסמיני הגמילה השכיחים ביותר הם עצבנות, בעיות שינה, אי שקט, כאבי ראש ותשוקה. לעתים קרובות הם מופיעים במהלך 3 הימים הראשונים לאחר הפסקת השימוש בקנאביס, אך הם נוטים להימשך כשבוע ועד כשלושה שבועות.

מה הם סמים קלים ומדוע נוטלים אותם

סמים קלים הם חומרים שאנשים נוטלים על מנת להשיג את תחושת ה-HIGH הזו שניתן גם להתמכר אליה. חשוב לזכור, תהליך הגמילה מסמים קלים עשוי להיות מורכב ומאתגר. במיוחד כאשר מדובר במקרים של תחלואה כפולה כלשהיא. למשל, מצבים קיימים כמו הפרעה דו קוטבית או סכיזופרניה יכולים להחמיר את המצב גם כן ולהצריך גמילה מקנאביס שתהיה מאתגרת ומורכבת (לרוב תוך קבלת סיוע מקצועי וטיפולי).

חשוב לזכור שתסמיני גמילה ממריחואנה שונים לחלוטין מאלו של סמים קשים כמו הרואין, קוקאין, מת'אמפטמינים וכו'.  גמילה מקנאביס בדרך כלל לא תגרום להזעה, לחץ דם גבוה או תסמינים חמורים אחרים שנמצאו עם גמילה מהרואין וסמים קשים אחרים. יחד עם זאת, עבור אנשים מסוימים, גמילה מקנאביס עשויה להיות יותר קשה ומורכבת מאשר עבור אנשים אחרים.

אין הכרח להירשם למכון גמילה מקנאביס אבל מומלץ

אנשים רבים נגשו להתנסות בקנאביס וסמים קלים לאחר שהיו סקרנים, או שמא לא הצליחו להתרחק מהם. במקרה של גמילה מקנאביס, אין הכרח להירשם למכון גמילה, אבל אין ספק שגמילה במכון תהיה הרבה יותר אפקטיבית מאשר גמילה עצמית. מרגישים שצריכים סיוע נוסף בגמילה מסמים קלים? ייתכן שכעת זה הזמן הנכון לקבל תמיכה.