פטריגיום בעין

הסרת פטריגיום

כמה עולה ניתוח הסרת פטריגיום?

אם אתם עומדים לעבור ניתוח הסרת פטריגיום, אתם בטוח מוצאים את עצמכם עם שאלות רבות, כולל העלויות של ההליך, מה הוא כולל וכל המידע שבין לבין. אם כך, בואו נבין ביחד כמה עולה ניתוח הסרת פטריגיום ובמה תלוי המחיר.

מחיר ניתוח הסרת פטריגיום נע בין אלפי שקלים לבין 10,000 ₪ ומעלה, תלוי בסוג הניתוח, בשיטה, בניסיון המנתח ועוד. בממוצע, שכר חדר ניתוח יכול לנוע בין הטווחים של כ-2,500 ₪ - 4,000 ₪. זאת, בעוד ששכרו של מנתח יכול לנוע בין 3,500 ₪ ל-10,000 ₪ ומעלה. הכול תלוי ברמת המומחיות של המנתח, האם הוא מקבל באופן פרטי, באיזה ציוד ושיטה הוא משתמש להסרת פטריגיום ועוד.

מה חשוב לדעת על פטריגיום?

פטריגיום (מידע נוסף באתר הזה) הוא גידול לא סרטני הגורם לגידול שפיר בקרנית. חשוב לדעת שפטריגיום הוא גידול שאינו מתפשט לשאר חלקי הגוף. כמו כן, יש לציין כי פטריגיום נגרם מחשיפה לשמש וקרינת UV מאור השמש. בנוסף, מצב זה יכול להיגרם גם על ידי נטייה גנטית, עישון והזדקנות.

פטריגיום הוא מצב הגורם לצמיחת רקמה על הקרנית. ניתן להסיר פטריגיום בניתוח או בטיפול בלייזר, אך הוא יכול לחזור על עצמו. אם המצב אינו נפתר, הוא עלול לגרום לבעיות ראייה, כולל ראייה מטושטשת וכן אסטיגמציה. אם אינו מטופל, פטריגיום יכול להוביל לצלקות בקרנית ולאובדן ראייה. חשוב לדעת על מצב זה, מכיוון שגם אם אינו גורם לסיבוכים, עדיין ניתן להסירו בניתוח.

מה התסמינים של פטריגיום?

התסמין השכיח ביותר של פטריגיום הוא אדמומיות בעין אחת או בשתיהן ורגישות מוגברת לאור. וכאשר ישנה רגישות מוגברת לאור, יכולה להיווצר גם נטייה למיגרנות. המיגרנה היא אינה תוצאה ישירה של פטריגיום, אלא השלכה רפואית במקרים בהם קיימת רגישות לאור.

תסמינים של פטריגיום יכולים לכלול גידול לבנבן או אפרפר-לבן על הקרנית, עין אדומה כואבת, ראייה מטושטשת תחושה של גוף זר בעיניים כמו אבק, עיוות בראייה, הסתרת טווח הראייה אם הגידול גדול ועוד. מצב זה משפיע בדרך כלל על אנשים בשנות ה-40 או ה-50 לחייהם, אך הוא יכול להופיע גם בילדים.

אם אתם מתחילים לשים לב לגדילה של פטריגיום על עיניכם, יהיה חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר בהקדם. כאשר היא בשלביה הראשוניים, הבעיה הזאת מאפשרת יותר אופציות איפוליות שאינן פולשניות או כירורגיות. למשל, באמצעות סטרואידים, טיפות עיניים ועוד.